Біль у шиї

Чому болить шия і як біль впливає на якість життя?

Біль у шиї – одна з найпоширеніших скарг на самопочуття. Існує кілька причин болю в шиї, але всі вони пов’язані зі станом хребта. Часто больові відчуття виникають  внаслідок спазму м’язів шиї через стискання нервових корінців у шийному відділі хребта. Як правило, біль у шиї та ущемлення нервів спричинені остеохондрозом або остеоартрозом хребців шийного відділу, або ж міжхребцевими грижами.

Постійні болі в шиї: найпоширеніші причини

  • Остеохондроз шийного відділу хребта може спричиняти біль у шиї, який віддає в руку. Іноді такий біль пов’язаний з пухлинами в хребті, тому, якщо він не минає тривалий час, необхідно проконсультуватися з лікарем. Часто біль у шиї виникає після фізичних навантажень, переохолодження на протязі чи тривалого перебування у незручному положенні (наприклад, під час сну або розмови по телефону, притисненому плечем до вуха). Як правило, біль у шиї стихає впродовж кількох днів.
  • При остеохондрозі шийного відділу хребта болі в шиї можуть супроводжуватися запамороченнями. У разі виникнення цього симптому необхідно проконсультуватися з лікарем і переконатися в тому, що проблема пов’язана саме зі станом хребта.
  • Локалізація болю в плечі може свідчити про наявність грижі в шийному відділі хребта. Грижі призводять до стиснення або ущемлення нервових корінців, внаслідок чого больові відчуття поширюються в плече або руку. Процес може супроводжуватися головним болем. Стиснення нерва провокує спазми м’язів, через це порушується кровообіг у місці ураження і виникає біль. Усе це уповільнює одужання. Тому при болях у шиї, особливо пов’язаних з ущемленням нервових корінців, необхідні масажі спазмованих ділянок. Через грижі дисків у шийному відділі хребта може знижуватися чутливість у руці, зменшуватися м’язова сила.

Біль від напруження і внаслідок захворювань

Біль у шиї внаслідок м’язового напруження характерний для тих, хто має статичні навантаження, наприклад, під час сидячої роботи за комп’ютером або швейною машинкою. Системні захворювання, що спричиняють біль у шиї – ревматоїдний артрит, ревматична поліміалгія, хвороба Бехтерева, а також пухлини та інфекційні хвороби.

Оскільки біль у шиї може свідчити про наявність пухлини, деяких інфекційних чи аутоімунних захворювань, необхідно звернутися до лікаря, якщо больові відчуття не минають кілька тижнів або посилюються.

Чим лікувати біль в шиї

Лікування болю в шиї включає фізіотерапію, прийом препаратів, що зменшують біль, а також правильне психологічне налаштування й боротьбу зі стресом. Зважаючи на те, що проблема впливає на працездатність, багато хто хоче позбутися болю в шиї якомога швидше. У лікуванні болю в шиї важливу роль відіграють вітаміни групи В, зокрема, вітамін В1 (бенфотіамін) та вітамін В6 (піридоксин). Завдяки їм відбувається відновлення уражених нервових корінців, поліпшуються обмінні процеси, зменшується запалення.

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями

Сайт разработано Medinfo Digital