Біль у спині

Чому болить спина? Часта проблема – прості рішення.

Від болю в спині різної інтенсивності та локалізації страждає більшість людей. Спричинити біль у шийному, грудному та поперековому відділах можуть різні фактори, але найпоширеніший з них – остеохондроз хребта. Також біль у спині виникає внаслідок травм, а в окремих випадках він може бути симптомом пухлини, інфекційного чи аутоімунного захворювання.Це – основні причини болю в спині.

Найчастіше на біль у спині скаржаться люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, мають зайву вагу (що є додатковим фактором ризику розвитку остеохондрозу), а також ті, хто постійно має значні фізичні навантаження, пов’язані, наприклад, із підйомом ваги.

Сильно болить спина: яким саме буває біль?

Спина може боліти по-різному. При остеохондрозі помірний тягнучий біль посилюється при фізичних навантаженнях, кашлю, чханні, може віддавати в ногу, імітувати біль у серці. За таких обставин важлива консультація лікаря, щоб не переплутати остеохондроз зі стенокардією та отримати правильне лікування.

За наявності міжхребцевої грижі спина може боліти при нахилах або поворотах тіла, рухах, ходьбі. Біль може віддавати в ноги, іноді спричиняючи оніміння нижніх кінцівок.

При радикуліті також можливі скарги на оніміння ноги, відчуття свербіння або печіння, біль може віддавати в сідницю, стегно, а також посилюватися під час ходьби або при інших рухах.

Спина може боліти внаслідок міозиту – запалення м’язів попереку, яке буває після сильного перенапруження або переохолодження.

Ще одна поширена причина болю в спині – запалення сідничного нерва. У такому випадку часто виникають болі в крижах, попереку, сідницях, іноді в гомілках і стопах.

Якщо біль у спині не змінюється під час руху, не минає після зміни положення тіла або посилюється, необхідно проконсультуватися з лікарем і з’ясувати причину болю, адже його можуть спричиняти запальні та інфекційні захворювання, або ж пухлини внутрішніх органів.

Як позбутися болю в спині?

Залежно від причини болю в спині, лікування болю в спині проводиться різними методами. Найефективніші та найпоширеніші з них – фізіотерапія, лікувальна фізкультура, плавання, а також медикаментозна терапія, скерована на усунення запалення та больового синдрому.

У багатьох випадках рекомендується комплексний підхід до лікування болю в спині. Прийом препаратів, що зменшують біль, дозволяє швидше позбутися спазму м’язів, який виникає при стисканні або ущемленні нервових корінців, нормалізувати кровообіг та прискорити відновлювальні процеси. При лікуванні болю в спині також призначають препарати, які містять вітаміни групи В, особливо В1 (бенфотіамін) та В6 (піридоксин). Вони дають змогу зменшити дози нестероїдних протизапальних препаратів, сприяють швидшому одужанню, поліпшують обмінні процеси в нервових корінцях і нормалізують функцію проходження нервових імпульсів.

Застосування медикаментозних засобів для зняття болю в спині дозволяє зменшити стрес і напруження, а також швидко повернутися до звичного способу життя.
Сайт розроблено Medinfo Digital