Біль у спині

Чому болить спина? Часта проблема – прості рішення.

Від болю в спині різної інтенсивності та локалізації страждає більшість людей. Спричинити біль у шийному, грудному та поперековому відділах можуть різні фактори, але найпоширеніший з них – остеохондроз хребта. Також біль у спині виникає внаслідок травм, а в окремих випадках він може бути симптомом пухлини, інфекційного чи аутоімунного захворювання.Це – основні причини болю в спині.

Найчастіше на біль у спині скаржаться люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, мають зайву вагу (що є додатковим фактором ризику розвитку остеохондрозу), а також ті, хто постійно має значні фізичні навантаження, пов’язані, наприклад, із підйомом ваги.

Сильно болить спина: яким саме буває біль?

  • Спина може боліти по-різному. При остеохондрозі помірний тягнучий біль посилюється при фізичних навантаженнях, кашлю, чханні, може віддавати в ногу, імітувати біль у серці. За таких обставин важлива консультація лікаря, щоб не переплутати остеохондроз зі стенокардією та отримати правильне лікування.
  • За наявності міжхребцевої грижі спина може боліти при нахилах або поворотах тіла, рухах, ходьбі. Біль може віддавати в ноги, іноді спричиняючи оніміння нижніх кінцівок.
  • При радикуліті також можливі скарги на оніміння ноги, відчуття свербіння або печіння, біль може віддавати в сідницю, стегно, а також посилюватися під час ходьби або при інших рухах.
  • Спина може боліти внаслідок міозиту – запалення м’язів попереку, яке буває після сильного перенапруження або переохолодження.
  • Ще одна поширена причина болю в спині – запалення сідничного нерва. У такому випадку часто виникають болі в крижах, попереку, сідницях, іноді в гомілках і стопах.

Якщо біль у спині не змінюється під час руху, не минає після зміни положення тіла або посилюється, необхідно проконсультуватися з лікарем і з’ясувати причину болю, адже його можуть спричиняти запальні та інфекційні захворювання, або ж пухлини внутрішніх органів.

Як позбутися болю в спині?

Залежно від причини болю в спині, лікування болю в спині проводиться різними методами. Найефективніші та найпоширеніші з них – фізіотерапія, лікувальна фізкультура, плавання, а також медикаментозна терапія, скерована на усунення запалення та больового синдрому.

У багатьох випадках рекомендується комплексний підхід до лікування болю в спині. Прийом препаратів, що зменшують біль, дозволяє швидше позбутися спазму м’язів, який виникає при стисканні або ущемленні нервових корінців, нормалізувати кровообіг та прискорити відновлювальні процеси. При лікуванні болю в спині також призначають препарати, які містять вітаміни групи В, особливо В1 (бенфотіамін) та В6 (піридоксин). Вони дають змогу зменшити дози нестероїдних протизапальних препаратів, сприяють швидшому одужанню, поліпшують обмінні процеси в нервових корінцях і нормалізують функцію проходження нервових імпульсів.

Застосування медикаментозних засобів для зняття болю в спині дозволяє зменшити стрес і напруження, а також швидко повернутися до звичного способу життя.

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями

Сайт разработано Medinfo Digital