Біль у попереку немов рукою зніме!

Біль у спині – дуже поширена проблема, і більшість людей скаржиться на біль у попереку. Його іноді називають радикулітом, але частіше змальовують, як больові відчуття внизу спини.
Щоб позбутися болю в нижній частині спини, потрібно розуміти, чому болить поперек. Причини цього явища – різні, через що лікування іноді може відрізнятися. Але в більшості випадків способи боротьби з болем схожі.

Причини болю в попереку

Найпоширеніша причина болю в попереку – остеохондроз. Радикуліт, яким часто називають постійні болі в попереку – це один із проявів остеохондрозу. Остеохондроз – зміна структур хребта, а саме – хряща хребців і тканин, які його оточують, внаслідок чого хрящі деформуються, стискаються, зменшуються по висоті, часто при цьому стискаючи нервові закінчення, що знаходяться поряд. Головна причина розвитку остеохондрозу – вік. У будь-якої людини з віком відбуваються зміни в структурах хребта, властиві для остеохондрозу. Однак, залежно від виду діяльності, фізичних навантажень, стану так званого м’язового корсету (тобто, м’язів, які оточують хребет і утримують його в правильному положенні) хтось може не помічати цих змін, а дехто страждає від болю. Більшість людей, внаслідок різних причин, належать до другої групи.

Ще одна причина, здатна спричиняти постійні болі в попереку – нестабільність хребта. Навряд чи це можна вважати діагнозом з медичної точки зору, але лікарі цей термін вживають, коли кажуть про те, що хребці у пацієнта, котрий скаржиться на біль, знаходяться не в постійному правильному положенні, через слабкість м’язів навколо них можуть незначним чином зсуватися, затискаючи або травмуючи нервові закінчення та спричиняючи неприємні відчуття. При нестабільності хребців може виникати як тягнучий біль у попереку, так і досить гострий біль, пов’язаний з різними рухами або після фізичних навантажень. Якщо тягнучий біль в попереку виникає часто, це привід звернутися до лікаря, щоб виключити захворювання нирок або органів малого тазу, які також можуть спричиняти такі симптоми.

Незвичні фізичні навантаження також спричиняють біль у попереку. Зазвичай на нього скаржаться люди, які знають, що поперек – їхнє “слабке місце”. Достатньо довго походити чи постояти, довгий час прибирати в оселі – і біль вже тут. Часто він досить гострий. Сильний біль в попереку після фізичних навантажень або після тривалого перебування в статичній позі зазвичай на певний час обмежує рухливість. Кожен, кому знайомий цей стан, пригадає, що після генерального прибирання вдома або роботи на городі буквально “неможливо розігнутися”. І хоч біль буває дуже сильним, іноді різким, він не становить серйозної небезпеки. Один із ефективних методів боротьби з ним – відпочинок.

Як лікувати біль у попереку

Підходи до лікування болю в попереку залежать від їхньої причини.

  • Якщо спина в попереку болить після фізичного навантаження, то оптимальним способом вирішення проблеми є спокій. Позбавте себе фізичного перенапруження на кілька днів, і помітите, що біль зменшився.
  • Якщо причина болю в попереку – остеохондроз, допоможе комплексний підхід до вирішення проблеми. Перш за все, при остеохондрозі найбільш корисним фізичним навантаженням є плавання. Тим, хто регулярно плаває, менше загрожують болі в спині та попереку. По-друге, при болях, спричинених остеохондрозом, призначають протизапальні та знеболюючі препарати. Пам’ятайте, що протизапальний та знеболюючий ефект чинять не тільки популярні нестероїдні протизапальні засоби, які не рекомендують приймати довго через високу ймовірність побічних ефектів, а й вітаміни групи В, а саме – вітаміни В1 і В6. Вітаміни В1 і В6 не дарма називають нейропротекторними – вони допомагають відновлювати оболонки нервових волокон, котрі страждають при запальних процесах у хребті, в тому числі, при болях у попереку. Прийому препарату з вітамінами групи В – один із ефективних способів зняти біль в попереку.
  • Якщо неприємні відчуття є наслідком травми, необхідно порадитися з ортопедом або вертебрологом, які призначать лікування болю в попереку. Скоріше за все, воно також включатиме прийом вітамінів групи В, місцеву терапію, при сильних болях – додатковий прийом знеболювального.

Обережно при самолікуванні!

Якщо біль у спині, особливо в попереку, виникає часто, заважає звичній активності, здається незвичним, виник несподівано – необхідно проконсультуватися з лікарем. Це ж стосується і тих випадків, коли ниючий або тягнучий біль в попереку переслідує постійно. Пацієнтові самостійно важко визначити, при яких захворюваннях болить поперек. Це можуть бути проблеми з нирками, у жінок болі бувають пов’язані із захворюваннями репродуктивної системи. У поперек може “віддавати” шлунок або підшлункова залоза. Тому за будь-яких сумнівів необхідно звернутися до спеціаліста й переконатися, що проблема справді в хребті, а вже потім починати лікування. Більшість випадків сильного болю в спині та попереку не пов’язані з небезпечними захворюваннями. Але, все ж таки, вони значно знижують якість життя. Це головна причина, чому біль у попереку лікувати необхідно.

Пам’ятайте: помірні фізичні навантаження (плавання, заняття йогою) з часом допомагають зменшити больові відчуття. Цей метод “працює” не для всіх і не завжди, але пам’ятати про важливість руху необхідно. Так само, як і про важливість прийому препарату, який містить вітаміни групи В і дає змогу ефективно позбутися болю в попереку.

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями