Про бенфотіамін

Бенфотіамін: ефективна форма вітаміну В1

Усім відомо про важливість вітаміну В1 – він також називається тіаміном. Він потрібний для підтримки роботи серця, нервової системи, системи травлення, обмінних процесів. Особливість тіаміну в тому, що він є водорозчинним вітаміном, не накопичується в організмі, але через це має один серйозний недолік: запаси тіаміну треба поповнювати щодня – він потрапляє в організм з їжею. Крім того, цей вітамін не має тієї ефективності, яка властива іншій формі вітаміну В1. Альтернатива з більш високою біодоступністю – жиророзчинна форма вітаміну В1 (бенфотіамін).

Що це – бенфотіамін?

Бенфотіамін – це з’єднання, що є жиророзчинною формою вітаміну В1. Бенфотіамін створили синтетично в 1954 році. Спочатку японські учені, що відкрили цю речовину, почали його використовувати завдяки високому ступеню безпеки, але з часом виявили і багато властивостей, які зробили бенфотіамін найбільш прийнятною формою вітаміну В1 (на відміну від тіаміну).

Переваги бенфотіаміна

Бенфотіамін:

  • Стійкий до дії ферменту, який руйнує водорозчинну форму вітаміну В1 (тіамін).
  • Швидко всмоктується в кишківнику, стаючи активним метаболітом і починаючи діяти в організмі.
  • Ефективніше за тіамін захищає нерви і нервові оболонки, нормалізуючи роботу нервової системи.
  • Дозволяє швидко досягти високої концентрації вітаміну В1 в організмі.
  • Не токсичний, а також добре поєднується з тими вітамінами і речовинами, з якими водорозчинна форма не сумісна. Зокрема, бенфотіамін добре сумісний з вітаміном В6.

Поєднання бенфотіаміна з вітаміном В6

Сам бенфотіамін не лише заповнює дефіцит вітаміну В1. У поєднанні з вітаміном В6 (піридоксином) він чинить позитивну дію на нервову систему, зокрема, сприяє відновленню нервових волокон, уражених в результаті запальних процесів. Без вітаміну В6 неможливе нормальне функціонування нервової системи. Завдяки йому нервові клітини засвоюють глюкозу. Поєднання вітамінів В1 (бенфотіаміна) і В6 (піридоксина) останнім часом стали називати новим анальгетиком: такий комплекс має протизапальну і знеболювальну дію при захворюваннях, що пов’язані з ураженням нервових волокон і спричиняють біль в спині, шиї, обмеження рухів, затерпання кінцівок.

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями
Читайте також:

Біль у спині – одна з найпоширеніших скарг на здоров’я. Майже немає людей, у яких хоч зрідка не болить спина. У одних перші скарги з’являються у підлітковому віці, інші помічають…

Біль у спині – дуже поширене явище. Фахівці вважають, що до 80% людей відчували його хоч раз у житті, а у 20% дорослих болить спина постійно більше трьох місяців –…

Біль у спині – дуже поширена проблема, і більшість людей скаржиться на біль у попереку. Його іноді називають радикулітом, але частіше змальовують, як больові відчуття внизу спини. Щоб позбутися болю…

Парез лицьового нерва: що це? Слово “парез” означає зниження здатності мімічних м’язів до руху. Це не параліч, а часткове обмеження рухливості, яке проявляється у змінах міміки різного ступеню. При легкому…

Чому болить шия і як біль впливає на якість життя? Біль у шиї – одна з найпоширеніших скарг на самопочуття. Існує кілька причин болю в шиї, але всі вони пов’язані…